Zaplanuj przeprowadzkę

Jak odpowiednio zaplanować przeprowadzkę

Pakowanie zaplanuj z głową - na spokojnie

Przeprowadzka to w życiu każdego z nas olbrzymie przedsięwzięcie. Warto ją zatem odpowiednio zaplanować, aby uniknąć uszkodzeń, nieporozumień i przykrych sytuacji. Zacznijmy zatem zastanawiać się i przemyśleć co zamierzamy spakować i do czego, jak zamierzamy to przetransportować oraz czy mamy odpowiednie akcesoria do zapakowania naszych przedmiotów ( bardzo często wartościowych).

Najpierw zaplanujemy odpowiednią ilość kartonów do przeprowadzki - należy zamówić ilość kartonów większą niż wstępnie określimy ponieważ bardzo często upychanie rzeczy w kartonie źle się kończy i może spowodować otwarcie kartonu we wniku przeciążenia i napięcia.

kobieta i mężczyzna przenoszą kartony

Postaw na wytrzymałe kartony do przeprowadzki

Kartony pakowe powinny charakteryzować się wytrzymałością i wysoką jakością. Nie chcemy wszach aby nasza zastawa kuchenna lub obiadowa, czy pamiątki z wakacji wylądowały na ziemi niszcząc się i bezpowrotnie uszkadzając. Zatem przygotujemy elementy, które pozwolą nam w bezpieczny sposób wszystko przetransportować - na czas transportu najlepiej sprawdzi się folia bąbelkowa, można również wykorzystać stare gazety, którymi owiniemy zarówno talerze, jak i kieliszki czy ramki ze zdjęciami.

W pakowaniu przyda się również taśma pakowa, którą zabezpieczymy zapakowane przedmioty, jak i połączymy je w całość, aby nie przesuwały się podczas transportu.